Nečekala
jsem, že tohle vůbec někdy začnu psát, ale najednou cítím, že to hledá své
místo na řádcích…
Přemýšlím,
kde bych asi měla začít. Když se ohlédnu o rok zpátky, a zamyslím se nad tím,
kdo jsem byla, a kdo jsem teď? Věřte nebo ne, je to ohromný rozdíl. Co mě tak
změnilo? Každý by to mohl vidět jinak a říct, že je to věkem, nebo něčím jiným.
Já mám k tomu jednoznačnou odpověď. VŠECHNO! No dobře, asi ne úplně
všechno, něčím to muselo začít, u mě jedním velkým zážitkem: Španělsko. Nevím,
jestli se vám někdy stalo, že jste odjeli, kamkoliv, a vrátili se skoro jako
jiný člověk. Já jsem do Španělska jela s pocitem, že nikam nepatřím, že
jsem člověk, který stojí za nic, ne zrovna moc pěkný a atraktivní, a bude rád,
když v životě bude mít střechu nad hlavou. Jednoduše moje sebevědomí bylo
prakticky úplně na nule. Pohled na všechno mi změnilo chování lidí tam, v té nádherné zemičce. Nikdy jsem se nesetkala v cizí zemi s nikým,
kdo by byl tak přívětivý, laskavý, starostlivý a měl milion dalších skvělých
vlastností, které měla moje hostitelská rodina. Po týdnu plném úžasných
nezapomenutelných, a tak nádherných zážitků jsem se vracela domů
s vědomím, že třeba nejsem člověk, který by stál úplně za starou bačkoru.
Od té doby se začaly dít věci, které byly úplně, v některých případech,
neuvěřitelné. Zhubla jsem a začala si říkat, že nejsem zase tak moc ošklivá,
dokonce jsem i někomu poprvé v životě líbila. Dostala jsem se na střední
školu. Trávila spoustu času s přáteli, kterých jsem si najednou nesmírně
vážila, a všechno začalo být opravdu jiné.
Co jsem
tímto chtěla říct? Že i maličkost dokáže změnit váš život. Že pokud nejste,
šťastní zkuste se nad sebou zamyslet, jestli náhodou není ve vašem životě něco,
co by se dalo změnit? Každý člověk má právo na to být šťastný, a tím kým chce
být. Neříkám, že je to snadné, to vůbec ne, protože každý včetně mě má občas
těžké chvíle, kdy si říká, že to nemá cenu. To k životu tak nějak i patří,
ale já si pak vždycky vzpomenu na ty hezký chvíle, které mi změnily pohled na
život a najednou mám tolik energie, nápadů a všeho že bych mohla rozdávat.
Důležité je obklopovat se lidmi, věcmi a zážitky, které nás posouvají dál!
Vaše K❤
