Vídeň
srpna 26, 2017Ahoj, vítám vás u dnešního článku. Dneska jsem se rozhodla podělit se s vámi o pár zážitků a fotek z výletu do Vídně, který jsem, spolu s dalšími dvěma kamarádkami, uskutečnila.
Začneme hezky od začátku. Ráno asi kolem sedmé hodiny jsme vyjížděli autobusem z Brna a čekala nás přibližně dvou hodinová cesta. Naštěstí to celkem rychle uteklo díky televizkám a čaji, co nám v autobuse nabídli. To bychom to nebyly my abychom něco nezapomněly. Cestou kamarádka zjistila, že nechala doma mapu, takže do Vídně jsme přijely prakticky bez informací, kam se máme vydat. Když autobus dorazil na místo, bylo něco před devátou hodinou ráno. První kam jsme vyrazily, byly záchody v nákupním centru poblíž. Hned vedle centra bylo metro. Když jsme vešly do haly, zastavily jsme se, protože jsme tak trochu nevěděly, jak si koupit jízdenky. Opravdu velice "nenápadně" jsme pozorovaly pár před námi, jak stojí u automatu, a něco naklikávají. Když jsme přišly na řadu my, zjistily jsme, že to mají přeložené i do češtiny takže jsme byly opravdu rády, že alespoň nemusíme překládat. Objednaly jsme si jízdenky a nastal další problém, nevěděly jsme, kde vystoupit, protože jsme doma nechaly tu mapu, kde to bylo vše vyznačené. Naštěstí si kamarádka vzpomněla, že se ta zastávka jmenuje nějak na "m" a ta tam, díky bohu, byla jen jedna. Když jsme vystoupily, absolutně jsme nevěděly kde jsme. No a řeknu vám že bez mapy se vážně těžko orientuje! Za chvilku jsme si všimly opravdu hodně provizorní mapy na nějakém sloupu a vyfotily si ji. Díky tomu jsme se dostaly na Mariahilfestrasse, což je ulice plná obchodů. Asi tak dvě hodiny jsme si procházely všechny obchůdky a nakoupily si pár věcí. Jelikož jsem ve Vídni nebyla poprvé, řekla jsem kamarádkám, že bychom si mohly zajít do kavárny jménem Rosenberger. Sice jsem si pamatovala místo kde je, ale tak trochu jsem nevěděla, jak se tam dostat. Mezi tím co jsme bloudily městem, jsme narazily na park vedle skleníku, který se jmenuje Schmeterlinghaus. Určitě doporučuji se tam podívat pokud budete ve Vídni. Já i kamarádky už jsme tam byly předtím, takže tentokrát jsme tam nešly. Chvíli jsme seděly v parku, a jen tak pozorovaly okolí. Po chvilce jsem si vzpomněla, jak se dostaneme do té kavárny, a tak jsme se zvedly a šly jsme hledat. Mezi tím jsme si ještě zašly na zmrzlinu, která byla opravdu výtečná!
Už se nám nechtělo utrácet za jízdenky, a tak jsme šly pěšky protože to nebylo zas tak daleko. Cestou jsme si zpívaly a mávaly na auta, co kolem nás projely, a tak jsme za nedlouho jsme byly na místě. Měly jsme ještě hodinu čas, a tak jsme si prošly park, co byl okolo a chvilku jsme si povídaly o tom, jak skvěle jsme to vše zvládly. Čas nám rychle uběhl a najednou jsme zase seděly v autobuse, ale tentokrát na zpáteční cestu. V Brně jsme byly asi kolem deváté hodiny. Jestli někdy pojedete do Vídně, dávám vám jednu velkou radu, opravdu si sežeňte mapu předem, ušetří vám to čas strávený na místě! Vídeň je nádherné město a určitě to nebyla moje poslední návštěva!
Tak jo to je pro dnešek vše doufám že se vám moje povídání líbilo a určitě mi napište, jestli jste někdy ve Vídni byli. Užívejte zbytek prázdnin!
Kašna, která byla u motýlího skleníku (Schmeterlinghaus)
Samotný motýlí skleník







2 komentářů
Máš strašně pěkný blog! Určitě sem budu chodit častěji!!!
OdpovědětVymazatČlánek se ti moc povedl a až budu jednou ve Vídni na tu boží kavárnu určitě kouknu a zajdu do ní! Je super vidět, že sis to s kamarádkama užila.
Měj pěkný den! <3
Ahoj, jsem moc ráda že se ti článek líbil. Děkuju za milá slova která vždycky zlepší den💗
VymazatPotěší mě každý váš komentář k příspěvku a mile ráda na něj odpovím. Budu ráda za váš názor takže se nebojte napsat!! Taky nezapomeňte sledovat můj instagram ať vám nic neunikne! https://www.instagram.com/katka_girl_with_freckles/