Slovinsko - Chorvatsko
července 28, 2018Tak a je to tady. Konečně jsem si udělala čas na nový článek. Skoro půl roku tu nic nebylo. Ani nevím proč prostě nebyly nápady a taky čas, ale dneska mám pro vás článek o cestování. Doufám že si pořádně užíváte prázdniny, já tedy ano!
Včera o půl noci jsem se vrátila z dovolené. Jsem hodně unavená, ale nabytá tolika zážitky že to musím všechno napsat. Začínali jsme ve Slovinsku, kde jsme hodně chodili na výlety do přírody. Bydlela jsem společně s mojí rodinou v apartmánu v jedné malé slovinské vesničce Srednja vas. První den jsme se byli podívat do nedalekého města Kamnik.
Další den následoval výlet do Savijských alp. Vyjeli jsme lanovkou na vysokou horu a tak se jen tak procházeli. Ta příroda tak byla naprosto nádherná, slovy to nejde popsat. Kolem se volně pásli krávy a bzučely včely. Když jsme si pořádně prošli celou Velikou planinu dali jsme si vynikající jogurt, který byl vyrobený přímo tam od těch šťastných kraviček a musím říct byla to pecka! Následující den jsme se vydali k vodopádu. Cestou jsme našli Partizaskou bolnicu což byla nemocnice, která se ukrývala v lese za druhé světové války. Ošetřovali tam tajně vojáky, kteří byli zranění.
K vodopádu se dostávalo hodně těžko, museli jsme prolízat přes kameny a šplhat. Nakonec jsme ale přece k vodopádu dostali a byl to nádnerný pohled. Bohužel se mi nepodařilo pořídit pěknou fotku tak jsem vám sem dal alespoň fotku malé tůňky.
Chorvatsko
V sobotu 21.7. jsme přejížděli do Chorvatska. Cesta byla celkem náročná protože jsme stáli 2 hodiny v koloně na hranicích, ale jakmile jsme dojeli do kempu hned jsme museli jít k moři. Večer jsme vždy chodili do městečka Vrsar na západy slunce, které byly naprosto kouzelné. Jeden den jsme šli na zmrzlinu k italskému zmrzlináři, který dokázal chytit zmrzlinu do pusy z ohromné dálky. |I můj malý bráška si to zkusil a podařilo se mu to! Ve čtvrtek jsme jeli lodí podívat se na delfíny. Bylo to nádherné pozorovaní při západu slunce jak skákali do moře. Fotku se mi nepodařilo vyfotiti protože byli moc rychlí. Upřímně nevím jak vy, ale já naprosto žeru západy slunce a jen tak je pozorovat na molu s dobrým pitím v ruce! Jeden den jsme šla se sestrou se jen tak projít po městě, procházely jsme si uličky, které jsou fakt kouzelné a zašli si na kafe.V pátek nastal den návratu. Cesta byla úmorná. Bylo velké vedro a taky jsme stáli hodně v kolonách. V noci jsme pozorovali zatmění měsíce a domů přijeli úplně unavení, ale plní krásných vzpomínek.
Tak jo to by bylo pro dnešní den vše. Doufám že vám článek líbil a užíváte si prázdnin.
Mějte se pěkně a žijte tak abyste byli blíže ke štěstí!!
Vaše Katka❤














0 komentářů
Potěší mě každý váš komentář k příspěvku a mile ráda na něj odpovím. Budu ráda za váš názor takže se nebojte napsat!! Taky nezapomeňte sledovat můj instagram ať vám nic neunikne! https://www.instagram.com/katka_girl_with_freckles/